روی صحبت این خرد مقاله با پزشکان است، اما اگر بیمار ITP هستید نیز خواندن آن توصیه میشود.

بیماران ITP اکنون فراتر از جراحی طحال گزینه های زیادی دارند

دیوید کوتر

در حالی که روش های درمانی جدیدی برای ترومبوسیتوپنی ایمنی (ITP) در بزرگسالان در سال 2020 به عرصه نیامدند، دستورالعمل های جدید ITP از انجمن هماتولوژی آمریکا (ASH) در دسامبر سال 2019 منتشر شد و در یک ویدئوی اختصاصی در سایت Medpage Today، دیوید جی کوتر از بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون ، در مورد چگونگی کمک راهنماها به پزشکان برای به روز رسانی شیوه های درمانی آنها صحبت می کند.

این ویدئو را از اینجا ببینید و در ادامه متن آن را بخوانید.

من فکر می کنم که این دستورالعمل ها به پزشکان امکان می دهد تا با استفاده از روش درمانی پزشکی برای ITP فعالانه شرکت کنند. آنها همچنین تشویق خواهند شد که از دادن استروئیدها به مدت طولانی جلوگیری کنند، زیرا این یک عارضه جانبی عمده در درمان ITP است. و سوم اینکه دستورالعمل های جدید به ما اجازه می دهند که جراحی اسپلنکتومی را همانطور که اشاره کردم، برای مدت زمان طولانی تر به تعویق بیندازیم.

هیچ روش درمانی جدیدی وجود ندارد که بتوانم تصور کنم FDA امسال برای ITP تأیید کند، بنابراین آنچه در رهنمودهای جدید انجام می شود این است که به ما توصیه کنند درمان های قدیمی را که طی دو سال اخیر رواج پیدا کرده اند، مانند TPR [گیرنده ترومبوپویتین] آگونیست، در بیماران ITP استفاده کنید. اما هیچ داروی جدیدی وجود ندارد که بتوانم تصور کنم امسال وارد خط تولید شود و این روند تغییر کند. داروهای جدید زیادی برای ITP در حال تولید است و این یک فضای بسیار فعال برای توسعه دارو و برای بیمارانی است که علاقه دارند زودتر روش جدیدی ابداع شود.

اما بسیاری از روش های درمانی از جمله مهارکننده های کیناز، مهارکننده های گیرنده های Fc ​​در نوزادان ، مهارکننده های ایمونو پروتئازوم و سایر مهارکننده ها و داده های ارائه شده در آخرین جلسه خون شناسی به ما امکان می دهد فکر کنیم که این داروها ممکن است در دو سال آینده برای ITP وارد بازار شوند و ما بتوانیم آنها را سلاح های درمانی که در حال حاضر برای ITP داریم، اضافه کنیم. اما خبر خوب این است که بیماران ITP در حال حاضر گزینه های زیادی برای درمان ITP دارند و این فقط جراحی اسپلنکتومی نیست.

من فکر می کنم دریایی از تغییر طی 10 سال گذشته اتفاق افتاده است و آنچه این موضوع را خاص می کند این است که طبق دستورالعمل ها ما باید این تغییرات مکتوب کنیم و این به ما اجازه می دهد کارهایی را که طی دهه گذشته انجام داده ایم، توجیه کنیم.

من فکر می کنم چند نکته مهم است که باید در مورد ITP به خاطر بسپارید:

  1. این که قرار گرفتن در معرض استروئید را به حداقل برسانید.
  2. با بیماران خود صحبت کنید و از آنها بپرسید که می خواهند چه کاری انجام دهند.
  3. تشخیص اینکه بسیاری از بیماران به درمان احتیاج ندارند و با شمارش پلاکت 20000 یا بالاتر کاملاً خوب زندگی می کنند.
  4. از عمل جراحی طحال جلوگیری کنید و از آن به عنوان آخرین گزینه مراقبت از خود استفاده کنید.