هر بیماری نیاز به مطالعه و کسب دانش روز برای مقابله با آن دارد. هر چه شما بیشتر بدانید، بیشتر قدرت مبارزه پیدا می کند. در این راه ممکن است حقایقی شما را آزرده کند و حقایقی شما را دلگرم کند. مهم است که شما روی روحیه خود کار و آنقدر دیده قدرتمندی پیدا کنید که هیچ حقیقتی نتواند روحیه شما را در هم بریزد. انسان هایی که این کار را کرده اند، بدون شک سهم بیشتری در موفقیت داشته اند و هم خودشان کمتر از وجود بیماری رنج برده اند.

در ادامه به بیان 29 نکته در مورد بیماری ITP می پردازیم:

 1. اگر تمامی جنبه های پاتوژنز این بیماری را در نظر بگیریم، ITP دیگر یک بیماری ایدئوپاتیک (علت ناشناخته) نیست، در واقع ایدئوپاتیک را از نام آن برداشتند. این بیماری فقط ترومبوسیتوپنی ایمنی است.
 2. بنابراین از نام این بیماری پورپورا (Purpura) می گویند، اما خب باید بگوییم به دلایلی این را هم از نام حذف کرده اند. بنابراین این بیماری فقط ترومبوسیتوپنی ایمنی است. با این حال نام بیماری هنوز ITP می باشد.
 3. ITP همیشه از طریق یک سیستم ایمنی بیش از حد فعال ایجاد نمی شود. بلکه گاهی اوقات از طریق یک سیستم ایمنی ناکارآمد ایجاد می شود.
 4. در برخی از موارد ITP از طریق درمان با ویتامین D کاملاً درمان شده است. بنابراین یکی از موارد مهم در آزمایشات تست آزمایش D است.
 5. ممکن است مشکل فقط کشته شدن پلاکت های شما توسط آنتی بادی ها نباشد، این امکان وجود دارد که بدن شما به اندازه کافی پلاکت تولید نکند.
 6. در بیماران ITP عملکرد پلاکت ها خیلی بهتر است! تعجب نکنید، درست است که تعداد پلاکت های شما کم است، اما چون پلاکت های شما به نسبت سایرین جوان تر هستند، عملکرد بهتری دارند.
 7. داشتن پلاکت کم می تواند به زایمان اپیدورال شما در هنگام سزارین بالا ببرد.
 8. ابتلا به ITP می تواند از طریق روبلا یا «سرخک آلمانی» باشد.
 9. ITP حاد می تواند پس از عفونت ویروسی رخ دهد.
 10. مردم می توانند پلاکت خون اهدا کنند.
 11. ITP یک صنعت رو به رشد است که ارزش آن تا 2020 به 2885000000 دلار خواهد رسید.
 12. وقتی کبودی های بدن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید، می توانید روند بهبود را افزایش دهید. نور مستقیم خورشید حاوی ویتامین D می باشد.
 13. ITP در زنان دوبرابر مردان شایع است.
 14. داشتن بیماری ITP وجود بیمه مسافرتی را در هنگام مسافرت ها برای شما با اهمیت تر می کند. از بیمه های معتبر استفاده کنید.
 15. مصرف داروهای کاهش ایمنی می تواند بر اعتبار بیمه مسافرتی شما تأثیر بگذارد.
 16. هر ساله یک کنفرانس بین المللی ITP در آمریکا توسط PDSA برگزار می شود.
 17. استرالیا یک آیین نامه بین المللی ITP برای اشخاصی که تازه تشخیص داده شده اند دارد که برای اهداف تحقیقاتی و اطلاعاتی استفاده می شود.
 18. ITP توسط دکتر ویلیام هارینگتون در سال 1945 کشف شد، او در حال مراقبت از یک زن جوان بود که در اثر ITP از خونریزی درگذشت. اما نگران نباشید، اکنون 73 سال گذشته است و دیگر کسی در اثر خونریزی ناشی از ITP جان خودش را از دست نمی دهد، زیرا هم اکنون مراقب های پزشکی و درمان ها از بروز چنین مسائلی جلوگیری می کند.
 19. ITP می تواند ناشی از برخی واکسن های دوران کودکی باشد.
 20. داشتن ITP بر روی شانس بارداری و داشتن یک نوزاد اثر نمی گذارد.
 21. ITP بر انتخاب و تصمیم شما برای بارداری و زایمان تأثیر می گذارد.
 22. 20% از بیماران ITP دارای ITP ثانویه هستند که ناشی از یک بیماری دیگر یا یک اختلال ایمنی دیگر است.
 23. فقط 5 درصد از بیماران ITP در هنگام بارداری ترومبوسیتوپنی را انتقال می دهند.
 24. ITP یکی از اولین اختلالات خودایمنی بود که تا به حال کشف شده است. و در نتیجه کی از اولین کشف های آنتی بادی هایی بود که بافت بدن خود را حمله می کردند.
 25. یک برنامه تلفن هوشمند رایگان وجود دارد که مخصوصا برای بیماران ITP به نام ITP Tracker طراحی شده است.
 26. در تمام جهان، روز 26 سپتامبر هر سال به عنوان «روز آگاهی در مورد ITP» می باشد.
 27. هشتگ های platelets و itpawareness در اینستاگرام مربوط به بیماران ITP می باشد.
 28. در تمام جهان شما مختار به انتخاب طرح درمان خود برای ITP هستید.
 29. شما باید متخصص درمان ITP  را خودتان انتخاب کنید.